نکات ضروری در اکستنشن مژه

نویسنده: مصطفی حق دوست دسته: چشم و ابرو تاریخ: دیدگاه: 0 بازدید: 67

1. انتخاب صحیح مو مژه

برخلاف مژه های مصنوعی که همگی به هم چسبیده اند و معمولاً روی چشم ها غیر طبیعی به نظر می رسند، اکستنشن مژه را می توان خود و با سلیقه خود انتخاب کرد. به علاوه اندازه این مژه ها و درجه پرپشتی آن ها هم با انتخاب خود فرد بوده و اگر کسی نخواهد مژه هایی مصنوعی و غیر واقعی داشته باشد می تواند از انواع طبیعی تر آن استفاده کند. معمولاً اندازه مژه ها 9 تا 15 میلی متر است و بین 10 تا 12 میلی متر طبیعی به نظر می رسد.پس از انتخاب مژه ها باید از یک فرمژه J استفاده کرد. فرمژه های C مژه ها را به صورت دراماتیک تری در می آورند و برای مواقع عادی توصیه نمی شوند. همچنین برای زیبایی بیشتر مژه ها می توان قسمت داخلی آن ها را با فرمژه J و قسمت خارجی آن ها را با فرمژه C فر کرد تا گربه ای تر به نظر برسند.همچنین اکستنشن مژه از جنس های متنوعی هستند. به طور مثال بسیاری از آن ها از جنس موی واقعی یا غیر واقعی سمور، موی روباه و ابریشم هستند. البته انواع بهتر آن ها از جنس موی انسان هستند. تفاوت آن ها در قیمت و ماندگاری آن هاست و موی مصنوعی سمور هم از بقیه انواع آن مقرون به صرف تر است.

2. دوام اکستنشن مژه

بسیاری بر این باورند که اکستنشن مژه ماندگاری زیادی نداشته و خیلی زود می ریزند. این در حالی است که اکستنشن مژه تا یک ماه و نیم روی مژه ها باقی می مانند. البته برای ترمیم آن ها هر 2 تا 3 هفته یک بار باید به سالن زیبایی که این کار را انجام داده است، مراجعه کرد. روی آن ها هم نباید از محصولات چرب و روغنی استفاده کرده و باید کمترین میزان آب روی آن ها ریخته شود تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

3. اکستنشن مژه به همراه آرایش

یکی از مزیت های اکستنشن های مژه این است که می توان روی آن ها آرایش کرد. البته محصولاتی که بیس آبی دارند برای این کار مناسب نیستند ولی می توان از سری آن ها به دقت استفاده کرده و به ریشه مژه ها آن را نزد. همچنین برای پاک کردن آرایش هم بهتر است از محصولات غیر روغنی و ضد چربی استفاده کرد تا مژه ها عمر بیشتر داشته باشند. نکته مهم دیگری که وجود دارد هم استفاده از ریمل روی مژه هاست. ریمل باعث می شود که مژه های مصنوعی زیبایی خود را از دست بدهند به همین دلیل تنها در صورتی از ریمل استفاده کنید که تا چند روز بعد می خواهید مژه های خود را ترمیم کنید.

4. اکستنشن مژه وآسیب های احتمالی

بسیاری از افراد بر این باورند که اکستنشن مژه، به مژه های واقعی آن ها آسیب می رساند. این امر تا حدودی درست است ولی در صورتی که گذاشتن و یا برداشتن آن ها را به فرد متخصص این کار بسپارید، این اتفاق نیفتاده و مژه ها هیچ آسیبی نمی بینند.

دیدگاه خود را بنویسید